Ačkoliv se lomy a pískovny ještě neprobraly ze zimního spánku, soutěžící nezahálí a již pilně pracují na svých projektech.

Už dobře víme, že naši soutěžící vždy bývají plní nápadů a nadšení, letošní účastníci soutěže nás přesto zvládli hned na úvod překvapit. Ještě než se česká příroda začala probouzet ze zimního spánku, soutěžní týmy již studují, vymýšlí, schází se a dokonce již píšou na své blogy a pomaličku začínají objevovat i taje lokalit, kterými se budou příštích pár měsíců zabývat. Budou na nich bádat nebo přicházet na to, jak jejich pestrost ukázat i ostatním.

Mezi soutěžícími jsou letos opět středoškoláci, studenti univerzit, odborní pracovníci a nezisková organizace. A co je v nejbližší době čeká? Brzy se poprvé setkají s naší národní porotou, aby s ní probrali své projekty a poradili se s ní, kam projekty směřovat a na co si mají dát pozor. 

Náš tříčlenný koordinační tým také nezahálí. V uplynulých týdnech jsme navštívili týmy z chotěbořského a brněnského gymnázia, za námi do Mokré dorazil tým odborníků z různých oborů, který jako jediný nebude zkoumat českou lokalitu, nýbrž slovenskou pískovnu Bytču, a včera jsme se v lomu v Mokré setkali s týmem z Pozemkového spolku Hády, který provozuje známé brněnské Lamacentrum v bývalém vápencovém lomu. Jak lze vidět na fotografiích, tým již navštěvuje soutěžní lokalitu. Kromě jejich blogu můžete sledovat také jejich stránku Včely v lomu, kterou si pro projekt vytvořili.